PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99808}

Mała Dorrit

Little Dorrit
7,1 122
oceny
7,1 10 1 122
Mała Dorrit
powrót do forum filmu Mała Dorrit

Derek Jacobi grajowcy w tym filmie Arthura Clennama miał w czasie jego realizacji 50 lat (wyglądał na 60 lat), w powieści Arthur ma ok. 42 lata, "dwa razy więcej" niz Mała Dorrit. Aktor grający główną postać jest zatem zdecydowanie za stary, i ponadto za brzydki, aby prawdopodobnym było, że Mała Dorrit się w nim zakochała. Choć oczywiście był do bardzo dobry człowiek (Clennam)...
Polecam "Małą Dorrit" z 2008 roku, gdzie w Arthura wciela się znakomity brytyjski aktor Matthew Macfadyen.
Obie produkcje dzieli ogromna przepaść... moim zdaniem oczywicie.
Zachęcam także - jeśli trzeba kogokolwiek zachęcać - do lektury powieści, cudo!

ocenił(a) film na 9
dynastes

A ja akurat uważam, że Derek mieści się jeszcze w granicach tolerancji wiekowej i wizualnej takich układów damsko-męskich u Dickensa. Gra takiego przestraszonego dzieciaka względem matki-hetery, że jakoś nie odczuwam tych 50 lat na karku, wyrównuje się.
Co do urody - kwestia gustu. Według mnie ma po prostu twarz brytyjską; moje doświadczenie pokazuje, że brytyjscy aktorzy nie grzeszą nadmiarem urody, za to grają ciekawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones